GÓRNOŚLĄSKI ZAKŁAD OBSŁUGI GAZOWNICTWA SP. Z O.O.
ul. Pyskowicka 31, 41-807 Zabrze

tel+48 32 376 19 99fax +48 32 376 22 70

         

Aktualności

Pojazdy elektryczne z ogniwem paliwowym są wg. wielu badaczy najbardziej rozwojowym ekologicznym rozwiązaniem dla transportu, w szczególności w przypadku autobusów, pojazdów ciężarowych i komunalnych. Mają korzystny stosunek masy do ładowności, duży zasięg oraz można je szybko zatankować. W Polsce pojawiły się możliwości uzyskania dotacji na zakup autobusów wodorowych i budowę stacji do ich tankowania. Wiele Zakładów Komunikacji Miejskiej zastanawia się,…
W roku 2021 pracując w konsorcjum z firmą Rockfin rozpoczęliśmy realizację dostawy w formule "zaprojektuj i wybuduj" dwóch stacji wodorowych w Polsce (Warszawa i Gdańsk) dla jednego z koncernów paliwowych.
Górnośląski Zakład Obsługi Gazownictwa Sp. z o.o. znalazł się wśród laureatów "Gazel Biznesu 2020", jest to grono najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP.
W 2020 r Górnośląski Zakład Obsługi Gazownictwa rozpoczął przebudowę stacji redukcyjno-pomiarowej w Ustroniu przy ul. Kreta. Inwestycja obejmuje rozbiórkę istniejącej stacji, zapewnienie ciągłości dostaw gazu za pomocą stacji tymczasowej, oraz budowę stacji gazowej I° i II°. W dniu 29.01.2021r. odbył się odbiór techniczny stacji. Rozruch stacji planowany jest na luty 2021r.
Na łamach portalu Media Logistyka ukazał się wywiad z Wiceprezesem Górnośląskiego Zakładu Obsługi Gazownictwa Sp. z o.o. Markiem Pinkasem dotyczący paliwa przyszłości jakim jest wodór. Poniżej znajduje się link do przeprowadzonego wywiadu: Media Logistyka - wywiad z Wiceprezesem Markiem Pinkasem
Strona 1 z 4