Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 647.
GÓRNOŚLĄSKI ZAKŁAD OBSŁUGI GAZOWNICTWA SP. Z O.O.
ul. Pyskowicka 31, 41-807 Zabrze

tel+48 32 376 19 99fax +48 32 376 22 70

         

Bezwykopowe renowacje rurociągów

 

Posiadamy w swoich strukturach wykwalifikowany i doświadczony personel a także pełne wyposażenie sprzętowe pozwalające przeprowadzić samodzielnie wszystkie wymagane etapy renowacji rurociągów, na które składają się następujące czynności:

  • mechaniczne czyszczenie wnętrza rurociągów wraz z utylizacją odpadów,
  • kontrola telewizyjna wnętrza rurociągu z rejestracją DVD,
  • wciąganie do wnętrza rurociągu stalowego nowej rury PE typu Compact Pipe,
  • uplastycznienie (nagrzewanie parą wodną) rury Compact Pipe do momentu uzyskania przez nią kołowego przekroju poprzecznego i dopasowania się do istniejącej rury stalowej,
  • chłodzenie rury Compact Pipe,
  • kontrola telewizyjna wnętrza rury Compact Pipe w celu określenia poprawności wykonania renowacji,
  • próba szczelności.

Od chwili poszerzenia naszej oferty o renowacje rurociągów wykonaliśmy między innymi rewitalizację 30-to kilometrowego odcinka gazociągu DN500 przebiegającego przez województwo opolskie i śląskie oraz szereg renowacji wodociągów wody pitnej czy przemysłowej.

Metoda renowacji rurociągów w technologii Compact Pipe doskonale sprawdza się w przypadku prowadzenia prac w miejscach gdzie nie jest możliwe wykonywanie otwartych wykopów, np.: centra miast, kolizje z ciągami komunikacyjnymi drogowymi czy kolejowymi, tereny przemysłowe, itp.

W przypadku zainteresowania tą gałęzią naszej działalności oddajemy Państwu do dyspozycji nasz personel.

Technologia Compact Pipe firmy Wavin sprawdziła się już jako idealna metoda bezwykopowej renowacji zniszczonych gazociągów, wodociągów, przewodów kanalizacyjnych i rurociągów przemysłowych wykonanych z takich materiałów tradycyjnych jak żeliwo, stal, beton, kamionka czy azbestocement. Stosowanie Compact Pipe jest szczególnie korzystne tam, gdzie dostęp do rurociągu jest utrudniony lub tam, gdzie duże natężenie ruchu drogowego uniemożliwia zastosowanie wymiany rurociągu tradycyjną metodą wykopu liniowo-otwartego. Prace ziemne przy zastosowaniu metody Compact Pipe ograniczają się do wykonania małego wykopu podawczego i odbiorczego.

Górnośląski Zakład Obsługi Gazownictwa Sp. z o.o. jako licencjonowany przez firmę Wavin wykonawca renowacji metodą Compact Pipe posiada wszelki niezbędny sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników zapewniające jej prawidłowe wykonanie.