GÓRNOŚLĄSKI ZAKŁAD OBSŁUGI GAZOWNICTWA SP. Z O.O.
ul. Pyskowicka 31, 41-807 Zabrze

tel+48 32 376 19 99fax +48 32 376 22 70

         

Metoda Primus Line

Primus Line® to technologia bezwykopowej renowacji rurociągów do transportu różnego rodzaju mediów, takich jak woda, gaz czy olej. Jej podstawę stanowi elastyczny rękaw do wysokiego ciśnienia oraz specjalnie opracowana na potrzeby tego systemu technologia połączeń.

Ze względu na wielowarstwową budowę i niewielką grubość ścianek Primus Line oferuje zarówno elastyczność, jak i bardzo dużą wytrzymałość materiału Powłoka wewnętrzna rękawa różni się w zależności od transportowanego medium. Powłoka zewnętrzna – niezależnie od medium – jest wykonana z odpornego na ścieranie PE. Pomiędzy powłoką wewnętrzną a zewnętrzną znajduje się bezszwowa tkanina z włókien aramidowych, pełniąca funkcję warstwy nośnej statycznie.

Primus Line® produkowany jest w średnicach nominalnych od DN 150 do DN 500. Wciągnięcie rękawa do istniejącego rurociągu odbywa się przez niewielkie wykopy – nie ma potrzeby niszczenia powierzchni jezdni na dużej powierzchni. Primus Line® nie wymaga sklejenia ze starą rurą i ma konstrukcję samonośną. Między starą rurą a Primus Line® pozostaje wolna przestrzeń. Na obu końcach rurociągu elastyczny przewód Primus Line mocowany jest za pomocą specjalnie opracowanych łączników do istniejących rur (ze stali, żeliwa, PE lub innych materiałów), a tym samym do sieci.

Do głównych zalet systemu Primus Line® należy krótki okres renowacji instalacji i co za tym idzie, jej szybkie ponowne uruchomienie, co stanowi nie tylko ekonomiczną alternatywę do renowacji rurociągów metodą wykopu otwartego, ale i metodę gwarantującą wysoką jakość wykonania.

pdf POBIERZ: Elastyczne przewody wysokociśnieniowe Primus Line